Dutinkové polykarbonátové desky

Dutinkový ( komůrkový ) polykarbonát
Tento materiál je známý od roku 1953, kdy byly nezávisle na sobě patentovány pod  obchodním názvem MAKROLON (Bayer, Německo)  a LEXAN (General Electric, USA)
 

Polykarbonát spojuje řadu velmi dobrých vlastností, kterých nebylo dosud souhrnně dosaženo u žádného dalšího typu termoplastů.

Výhody polykarbonátu :
vysoká rázová houževnatost, téměř konstantní v neobvykle širokém rozmezí teplot (od -70 do +140 oC);
vysoká světelná propustnost, přes 80 % (závisí na typu a tloušťce desky);
výborná odolnost k povětrnostním vlivům, ve spojení skoextrudovanou vrstvou UV filtr u vykazuje vysokou odolnost proti „stárnutí“ vlivem klimatických změn;
ochrana proti UV záření zajišťuje zachování optických i mechanických vlastností;
velmi dobré termoizolační vlastnosti - při stejné tloušťce je koeficient prostupu tepla výrazně nižší než u skla;
nízká specifická hmotnost

 
 
Desky jsou ideální pro  zastřešení pergol a zahradních přístřešků, zastřešení zastávek MHD. Široké využití nacházejí desky v průmyslu i zemědělství jako tepelně izolační prosklení světlíků, obvodových stěn hal. Komůrkový polykarbonát se ve velkém měřítku používá i pro zastřešování sportovních stadionů, autobusových i vlakových nádraží, nákupních center apod.

Desky běžně  dostupné  v síle 4-16 mm , na přání možno  až 35 mm. Rozměr desky 2100 mm x 6000 mm - základní formát. Dostupné jsou i jiné formáty - vždy  na telefoní dotaz.     

Podle Vaší zakázky je možný  řez přesných rozměrů  v naší dílně. 

 
barevné provedení - čirá, opál (mléčně zakalená), bronz (zabervená do hněda). Můžeme zajistit ale i jiné barvy.
 
 
Plný polykarbonát 
V současnosti téměř plně nahrazuje plexisklo. jedná se ale kvalitativně o lepší materiál, který lze bez problémů  tvarovat, vrtat, řezat.  Vzhledově velmi podobný sklu. POZOR - jde o plast, je tedy možné jej poškrábat. Pokud chcete zabránit tomuto nebezpečí, máme v sortimentu polykarbonát odolávající mechanickým poškozením.
 
Použití
Především reklamní průmysl (různé stojánky, držáčky, prosvětlené reklamy a pod.). Široké použití nachází plný polykarbonát i v průmyslu (různé nerozbitné ochranné kryty, průzory strojů, průhledné díly, displeje, apod.). Najde své použití i ve stavebnictví jako absolutně průhledné zastřešnení zastávek MHD, vlakových nádraží, sportovních stadionů, apod. Desky je možné za studena ohýbat do max poloměru R=150x síla desky v mm.
 
Plexisklo 
Použití i vzhled téměř totožný jako u plného plykarbonátu. POZOR - u slabších materiálů. Jde o poměrně křehký materiál a mohou vzniknout problémy při řezání či vrtání.