Kamenné koberce

 

 

Tento produkt, již po několik let známý na našem trhu, si získává stále větší oblibu. Nabízí se  pod různými názvy – například  kamínkový koberec, litá dlažba  a podobně. Kamenný koberec je finální povrch , skládající se z různých velikostních a barevných frakcí  přírodních oblázků, mramorů a dalšího kameniva , spojeného speciální pryskyřicí. Tento povrch je možno aplikovat jak na venkovní plochy, tak na vnitřní podlahy. Velmi vhodné je tento povrch ana obnovu  starších  povrchů – například staré betony, zámková dlažba a podobné, kdy bez nutnosti odstraňovat staré dlažby a betony, dostáváme nový,  dekorativní  a praktický  povrch. Nádherné povrchy můžeme vytvořit i na venkovních terasách, schodech nebo v okolí bazénů. V neposlední řadě je možné pokládat i luxusní  podlahy v kuchyních na chodbách nebo halách. Kamenný koberec můžeme pokládat na vodorovné a za pomoci bednění i na svislé povrchy.  Jaké jsou tedy výhody tohoto povrchu  ?

-         Velmi odolný a trvanlivý 

-         Pokládka beze spár

-         Vodopropustný - nevytváří se louže 

-         Protiskluzový – neklouže ani v zimě

-         Nenáročná údržba

-         V neposlední řadě i zajímavá realizační cena

Spotřeba, kterou uvádíme v katalozích, které si můžete prohlédnout v sekci „Ke stažení„ je orientační a stoupá zároveň se zakrýváním nerovností v podkladu. Minimální síla koberce je u frakce 1-4mm 0,8cm a u kameniva frakce 4-8mm 1,3 cm. Od síly 2,5 cm je koberec samonosnou vrstvou a lze  jej aplikovat i na nezpevněné povrchy, pokud budou okraje ukotveny. Je ovšem nutné mít na paměti, že pokud se bude pohybovat vrstva, na kterou je koberec nanesen, bude tento pohyb znát i na jeho povrchu.

Důležitá upozornění.

Před aplikací musí být povrch soudržný, čistý , suchý a zbavený případné mastnoty. Pokud koberec nanášíme na nový beton, tento musí být řádně vyzrálý – minimální 28 dní. Pokládku provádějte při teplotě nad 10 stupňů C. Při pokládce nesmí pršet ! Doba zpracovatelnosti směsi je cca 40 minut a při vyšší okolní teplotě se zkracuje. Po  1 hodině nelze již do položeného koberce zasahovat, když se může zdát, že s hmotou je stále možné pracovat.  Koberec je pochůzný cca po 24-48 hodinách a plně zatížitelný po 7-14 dnech v závislosti na okolní teplotě.

 

Marmostone        Marmowall